Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filozofie

Příspěvky

Legendární moudrá žena, královna Kuntí a její překvapivé realizace-nejlepší lekce Šríly Prabhupády!

9. 9. 2010

Kdo by tohle čekal...Čtyři zásady hmotného rozvoje, tzn. (1) vysoký původ, (2) slušný majetek, (3) vysoké vzdělání a (4) krása, jsou tedy vlastně překážky v pokroku na cestě duchovního rozvoje.

A jak to tak vypadá, tak tolik utrpení v tomto světě má přece jen význam. Tvrdohlavá, vzpurná podmíněná duše potřebuje silný lék na vystřízlivění ze svých iluzí, včetně mne:-)

 

Odčinění za hříšné činnosti

23. 8. 2010

Kolik jsme se dopustili hříchů a dopouštíme dále a tím pádem porušujeme přírodní zákony, pak dostaneme reakce a pak přichází nepříjemné reakce a znovu roztáčíme kolo osudu. Tak dnes o tom, jak z tohoto začarovaného kruhu ven:-)

 

Nektar pokynů - 8.lekce neboli co s každodenními 24 hodinami

19. 8. 2010

Tak dnes Šríla Prabhupáda o tom, zda jsme oddaní Pána a nebo toho ,,druhýho":-).

Každý má svých 24 hodin denně na to, aby ukázal do jaký míry se mu vyjeví duchovní realita či nikoli. Vše je tedy na nás. Buď budeme na duchovnu každodenně pracovat a uvidíme a nebo zůstaneme ponořeni v hmotných činnostech a tudíž budeme  zahaleni iluzorní silou a duchovno včetně Boha samotného pro nás zůstanou pouhými abstraktními pojmy.

 

Nektar pokynů - 7.lekce o chuti do zpívání Haré Krišna

10. 8. 2010

Pro osobu s čistým srdcem je zpívání Haré Krišna sladkým nektarem a úměrně tomu kolik máme v srdci závisti, hněvu, chamtivosti, chtíče,chamtivosti atd. tak budeme mít problém vychutnat ten největší nektar v celém vesmíru:-)

 

Nektar pokynů - 6.lekce neboli zrcadlová

10. 8. 2010

Je značný rozdíl mezi tím jak se dívat na oddaného nebo materialistu...takže dnes máme možnost poměřit  jak na tom jsme:-)a také něco o nemotivované službě milovanému Pánu Bohu, protože náš postoj ke službě Krišnovi určuje koho a jak uvidíme.

 

Krišnovy úžasné činnosti

4. 8. 2010

Krišna ten se opravdu nezdál, a do dneška v místě svých zábav nezdá. Šríla Prabhupáda představuje úroveň dokonalé mentality.

 

Karmické dluhy vůči ostatním a jak je vyrovnat

27. 7. 2010

Cokoliv získáme v tomto světě, počínaje tímto tělem, tak musíme za to zaplatit, a jak se nám daří v současnosti, tak to je výsledkem toho kolik jsme si v minulosti ,,našetřili".

 

Nektar pokynů - 5.lekce

7. 6. 2010

Kdo je kdo mezi oddanými, jak se k nim vztahovat a chovat tak, abychom získali co největší prospěch z jejich společnosti:-)

 

Nektar pokynů - 4. lekce

24. 5. 2010

Tentokráte o projevech lásky mezi transcendentalisty:-)

 

Nektar pokynů - 3. lekce

5. 5. 2010