Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filozofie

Příspěvky

Duchovní mistr je pomoc, protože na Boha je rozum krátký:-)

6. 3. 2011

A tam kde rozum (světský) je překážkou, tam je třeba srdce...

 

Krišna je Nejvyšší Osobnost Božství

19. 2. 2011

Kdokoliv může tvrdit, že je Bůh a kterýkoliv hlupák mu může věřit, ale nikdo nebude mít ze služby falešnému Bohu žádný prospěch:-)

 

Každý, kdo jakýmkoliv způsobem vysloví Haré Krišna mantru, se očistí bez ohledu na to, jestli sílu svatého jména zná nebo ne.

30. 1. 2011

Dáme-li dítěti nějaký lék, bude působit, i když dítě neví nic o jeho účincích. Stejně působí i jed. Podobně působí také Haré Krišna mantra, i když nemusíme vědět, proč a jak. Z našeho hlasitého zpívání mají prospěch dokonce i nevědomé nižší bytosti.

 

Skutečný cíl života

9. 1. 2011

Každý si vytváří své pojetí o cíli života, ovšem pro ty co nechtějí skončit tam kde začali, tzn. znovu se narodit v hmotných podmínkách, jsou určeny následující informace, které stojí za opakované přečtení a následování.

 

Šrí Čaitanya Maháprabhu je nejmilosrdnější inkarnace Osobnosti Božství

2. 1. 2011

Šrí Krišna je velice milosrdnou inkarnací,ale přesto Jej v projevení soucitu předčil Šrí Čaitanaya Maháprabhu, který představil nejjednodušší proces pro duchovní život.

 

Absolutní láska a jak ji dosáhnout:-)

20. 12. 2010

,,Každý je zklamaný - manželé, manželky, chlapci, dívky. Všude vládne zklamání, protože svůj sklon milovat nedokážeme náležitě využít. `` V této přednášce v Seattlu ve státě Washington v říjnu roku 1968 Šríla Prabhupáda vysvětluje, jak můžeme dosáhnout úplné spokojenosti tím, že svoji lásku zaměříme k Nejvyšší Osobě.
 

Zpívání svatých jmen Pána je nejlepší způsob pro odčinění hříšných činností, protože přitahuje pozornost Nejvyššího Pána

28. 11. 2010

A tam kde Nejvyšší Pán nechá působit svoji milost, tam nemá temnota šanci.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Filozofie | Komentářů: 0

Dobrá rada nad zlato a kdo jiný než Krišna poradí lépe co a jak pro úspěšný život udělat

24. 10. 2010

Lidský život je určen k tomu, abychom pochopili své postavení, a proto bychom se měli řídit pokyny Bhagavad-gíty. Ardžuna nás zde učí tím, že přijal Krišnu za svého gurua. Žádá Krišnu, aby se stal jeho duchovním mistrem a učil ho. Slova Šrí Krišny nejsou určena jen pro Ardžunu, ale pro všechny.

 

Každý v tomto světě je služebníkem a nikdo pánem..

24. 10. 2010

Každý má v životě dvě povinnosti: první je sloužit iluzi a druhá je sloužit realitě. Slouží-li člověk realitě, je skutečný sannjásí, slouží-li iluzi, je oklamaný májou. Musíme pochopit, že jsme za všech okolností nuceni sloužit. Buď sloužíme iluzi, nebo realitě.

 

Kdo by nechtěl v dnešní době klidnou a vyrovnanou mysl

26. 9. 2010

Jóga je nejlepší a nejrychlejší způsob pro vytvoření klidu. A ze všech druhů jógy je nejlepší mantra jóga.